Strojírenství

TRATEC-CS, s.r.o. je přední český výrobce příslušenství k obráběcím strojům. Naše hlavní produkty jsou hydraulické řídicí kabiny pro horizontální centra, stacionární a pohyblivé kapotáže obráběcích strojů, ergonomické ovládací panely a veškeré další příslušenství obráběcích strojů.

Obslužné plošiny

Obslužné plošiny
3D modely

Hydraulické obslužné plošiny

Obslužné paravany

Krytování strojů

Krytování obráběcích strojů

Kapotáže strojů

Zástěny obsluhy u obráběcích strojů

Robotické aplikace

Strategie vývoje přináší nový segment do portfólia TRATEC. Jedná se o robotická pracoviště šitá na míru přímo zákazníkovi. Autonomní pracoviště jsou schopna např. odstranit nálitky, vtokové kanály, otřepy, srazit hrany, vyvrtat díry a provést kontrolu kvality s výstupním protokolem.

Žakárské řadění

Firma TRATEC-CS s.r.o. se zabývá celkovou konstrukcí žakárských řadění pro elektronické a mechanické tkalcovské stroje. Hlavním programem je výroba žakárských řadění pro všechny typy žakárských strojů a tkalcovských stavů.

Jednotlivé nitěnky jsou upevněny na zdvižných šňůrách zavěšených na platinách. Vertikálním pohybem platin je určeno, která osnovní nit se při dané otáčce tkacího stroje zvedne a která zůstává v dolní části prošlupu. Platiny jsou u starších žakárových strojů řízeny děrovanými kartami (s naprogramovaným rozmístěním děr), většina nových zařízení pracuje na principu elektromagnetického přenosu impulsu daného počítačem.

Komponenty pro výrobu řadění:

  • Půdnice – klasické, skleněný rošt
  • Řadnice
  • Protitahy – vinuté pružiny (vlastní výroba), lycra
  • Galírovací šňůry – šňůry s vysokou oděruvzdorností, pevností tahu, antistaticky upravené
  • Nítěnky
  • Kovové konstrukce – nosníky řadnic, držáky protitahu

Řadnice a půdnice jsou vyráběny z plastových a vulkánfíbrových (speciální materiál s odolností proti otěru) desek prvotřídní kvality. Dle přání zákazníka vyrobíme řadnice s libovolným umístěním a hustotou otvorů. Žakárské řadění montované po celém světě.

Ostatní

Rozsah našich činností nabízí také truhlářskou výrobu (hudební komponenty) nebo např. také volné kapacity pro segment obrábění, svařování a lakování.

CNC soustružení
DOOSAN PUMA 400

CNC frézování

Výroba z oceli
Metoda sváření: MIG, TIG

Lakování

Výroba jednoúčelových poloautomatických strojů

Osnovní vály a cívky

Výroba hudebních komponentů (piana)

Vyhledávání